Ads
بخارشوی صنعتی برای صنایع غذایی

در صنایع غذایی از بخار در رنج وسیعی از کاربردهای تمیزکاری و چربی زدایی استفاده میشود ( بخارشویی در صنایع غذایی). سیستم های بخارشوی صنعتی ساخت شرکت REA و ژنراتورهای بخار ساخت این شرکت در دو دسته متحرک Saturno و ثابت Giove موجود می باشند. هر دو مدل برای استفاده در کاربردهای بسیار متنوعی در تمیزکاری ماشین آلات پروسس و تولید غذا مناسب می باشند همچون:

  • زنجیرهای تغذیه هوا، قلابها و تجهیزات متحرک
تمیز کردن چربی ها و باکتری ها از روی اینگونه وسایل با استفاده از لوازم تمیز کننده عادی بسیار مشکل می باشد. با استفاده از تکنولوژی تمیزکاری با بخار پروسه تمیزکاری سریعتر و ساده تر می باشد و نیازی به متوقف کردن خط تولید در حین تمیزکاری با بخار وجود ندارد. سیستم تمیزکاری میتواند در صورت نیاز با یک تونل کوچک ارایه گردد که در این حالت نیاز به حضور یک اپراتور کاملاً از بین میرود.

  • اره های برقی، اره های گرد، چرخ گوشت و دستگاههای پرکننده کیسه، رولرها، چهارچوب ها و زنجیرها
معمولاً قسمت های جداشونده این دستگاهها میتوانند در محفظه شستشو شسته شوند. تکنولوژی بخارشوی ساخت شرکت REA بصورت خاص برای ساختارهای نگهدارنده و ثابت موثر هستند که تمیز کردن آنها با این روش بسیار ساده تر از روش سنتی می باشد. با استفاده از تجهیزات جانبی موجود می توان به قطعاتی با امکان دسترسی سخت و مشکل مانند تو رفتگی ها هم دسترسی پیدا نمود و چربی موجود در این نقاط را از بین برد، لایه های کثیفی ایجاد شده را حذف نموده و همه چیز را بطور کامل تمیز و ضد عفونی شده و خشک نمود.

  • محفظه ها و کانتینرها ، میزهای کاری و سطوح صاف بطور کلی
برای تمیز کردن سطوح صاف میتوان از رنج متنوعی از تجهیزات جانبی استفاده نمود ، به عنوان مثال برای هود، با یک حرکت عبوری ابزار میتوان چربی ها را به همراه باکتریها حل نموده و از بین برد. از آنجا که این تمیزکاری خیلی سریع انجام میشود میتواند به دفعات در طول روز بر روی سطوحی که با غذا در ارتباط هستند انجام شود تا درجه بالایی از میزان بهداشت را در تمامی زمانها تضمین نماید. در مورد کانتینرها و قالب ها میتوان ساخت ابزارهای خاص را درخواست نمود که میتوانند هم برای کاربردهای دستی و هم اتوماتیک مورد استفاده قرار گیرند.

  • اتاق های سرد ( یخچالها)
کل محیط ( عایقبندی ها ، دیواره ها ، کف) میتوانند به سرعت و بدون افزایش رطوبت نسبی در محیط تمیز شده و ضد عفونی گردند. با استفاده از ابزار ویژه میتوان علاوه بر تمیز کردن، مواد زائد را نیز همزمان از روی سطح با مکش برداشت نمود. بصورت ویژه میتوان گوشه ها را که بصورت طبیعی محل جمع شدن اضافات مواد غذایی هستند و با وسایل عادی تمیز کردنشان مشکل بوده و منشأ ایجاد بو نیز می باشند، نیز بصورت عالی تمیز و ضدعفونی نمود

  • محیط تولید
ابزارهای خاصی که بر روی میله های تلسکوپی نصب میگردند بگونه ای طراحی شده اند که بتوانند تمیزکاری و ضدعفونی کردن محیط های کاری برای دستیابی به سطح بالایی از بهداشت را در کل زمان تضمین نمایند.این وسایل همچنین میتوانند به سیستم مکش مجهز گردند که در این صورت میتوان به راحتی تمامی عایقبندی ها، پنجره ها، شیشه ها و دیوارهای کاشی شده را تا ارتفاع 4 متر تمیز نمود. این وسیله ایمنی اپراتور را تضمین مینماید چرا که وی مجبور نیست در ارتفاع کار کند.
علاوه بر آن یک وسیله خاص برای تمیزکاری کف زمین نیز موجود می باشد. میتوان مواد زاید بر روی زمین را با استفاده از سیستم مکش از روی زمین جمع آوری نمود.


نمونه هایی از کاربردهای دستگاه بخارشوی صنعتی در تمیز کردن ماشین آلات و دستگاههای خطوط تولید صنایع غذایی در عکسهای زیر نشان داده شده اند.


Ads                 سیستم اتوماتیک تمیز کننده تسمه نقاله                                          تمیز کاری کف زمین صنایع غذایی                                               تمیزکاری کف زمین حوزه صنایع غذاییAds                  دستگاه شستشوی چاقو با بخار                                                 دستگاههای بخارشوی خط تولید صنایع غذایی                                               بخارشوی 120 سانتیمتری تسمه نقالهAds                      سیستم پاستوریزه کننده                                               سیستم تمیز کننده تسمه نقاله گوشت                                                 دستگاه بخار شوی چاقو


Ads                 بخارشوی کردن دستگاه آماده ساز غذا                                        دستگاه پاستوریزه کننده کوچک                              ورودی تونل دستگاه پاستوریزه کننده ساخت REAAds                 بخارشوی کردن دستگاه آماده ساز غذا                                  بخارشوی کردن دستگاه آماده ساز غذا                                     بخارشوی کردن دستگاه آماده ساز غذاAds                 تمیز کردن تسمه نقاله گوشت                                                     تمیز کردن تسمه نقاله                                                        تمیز کردن میز آماده سازی غذا


Ads
                                                                                                                                                                                                        تونل تمیز کننده سینی ها