Ads
کاربرد بخارشوی صنعتی در صنایع داروسازی و آرایشی بهداشتی

با توجه به مزیت استفاده از این سیستم به همراه مواد شوینده، بخار اشباع شده در عمل برای استفاده در صنایع داروسازی و آرایشی بهداشتی بسیار مناسب می باشد.

  • تأثیر فوری بخار ( شوک حرارتی) بر روی میکرو اورگانیسم های مختلف
  • مقدار کم آب باقی مانده بر روی سطح بعد از شستشوی قطعات
  • کاهش شدید زمان توقف خط تولید برای عملیات شستشو و نگهداری
  • امکان انجام عملیات شستشو در حین تولید
  • فشار پایین 10 بار قطعات حساس را تخریب نمینماید

ژنراتورهای بخار ساخت این شرکت برای ضدعفونی کردن اتاقهای تمیز Clean rooms و خطوط تولید و همچنین برای سیستم تمیزکاری تسمه نقاله های خطوط تولید پیوسته مورد استفاده قرار میگیرند.


کاربرد بخارشوی صنعتی در حوزه بیمارستان

در بیمارستانها بخارشوی صنعتی کاربردهای مختلفی دارد. از تمیزکردن سطوح که میبایستی بصورت متناوب با توجه به مشخصات مورد نیاز ضدعفونی گردند، تا تمیز کردن سطح زمین، سینی ها، چرخهای دستی و همچنین اتاق عمل.

بخارشوی برای بیمارستانها
شرکت REA سازنده دستگاههای بخارشوی صنعتی واقع در شهر تورین ایتالیا تستهای رضایت بخش و بسیار قانع کننده ای را چه در ایتالیا و چه در خارج از ایتالیا گذرانده است. این آزمایشات با کمک آزمایشگاههای بیمارستانها بر روی سطوح مختلف اطاق عمل همچون دیوارها ، زمین ها، سااختارهای ثابت ( سیستم دریچه اکسیژن) و غیره انجام شده است. نتایج نشان داده اند که بخار اشباع شده که توسط ژنراتورهای مدل Saturno تولید میگردند سطح بسیار بالایی از بهداشت را تضمین مینمایند و میتوانند برای ضد عفونی سریع پنجره ها ، درها، دستگیره ها، راه روها، پله ها ، صندلی ها، توالت ها و سینک ها و نظایر آن مورد استفاده قرار گیرند.

موارد ضد عفونی خاص
یکی از وسایل پخش کردن باکتری ها کفشها هستند. بنابراین سطح زمین جزو محل های اصلی است که باکتری ها بر روی آن تکثیر میشوند. نتایج تست های آزمایشگاهی نشان میدهد که دستگاههای بخارشوی سری Saturno ساخت شرکت REA میتواند دستیابی به سطح بالایی از بهداشت را تضمین نمایند بگونه ای که رسیدن به این سطح از تمیزی با سیستم های قدیمی همچون مواد شوینده و تنظیف و غیزه بسیار مشکل می باشد.

استفاده از این تکنولوژی ثابت شده در تمیز کردن میزها هم مهم است. در مورد این نوع از سطوح وسیله اصلی انتقال آلودگی تماس مستقیم دستها می باشد. در حقیقت سطوح ضدعفونی شده نا مناسب محل های مطمئن برای باقی ماندن آلودگی هستند. میتوان سطوح را با استفاده ار بخار بطور همزمان تمیز و ضد عفونی نمود.

نمونه هایی از کاربردهای دستگاه بخارشوی صنعتی در بیمارستانها در عکس های زیر نشان داده شده اند.


Ads


Ads


Ads