Ads


 


دستگاه تست مواد Material Testing Machinesتعیین سطح کیفیت مواد به منظور تضمین عملکرد بهتر آنها یک نیاز مشترک در صنایع پلاستیک و فلزات می باشد.
رنج وسیعی از دستگاههای تست الکترومکانیکی مواد برای تستهای دوسویه موجود می باشد. تست کشش Tensile ، فشردگی Compression ، خمش Flexure ، انحنا Bending ،  تست Cycle ، تست بار ثابت Constant load ، تست مقاومت Resistance  و بسیاری دیگر از تستها بر اساس استانداردها و پروسه مورد نیاز مشتری.


دستگاههای تست رومیزی
Ads


این دستگاههای تست مواد به منظور تأمین احتیاجات صنایع و آزمایشگاهها برای تست کشش Tensile ، تست فشردگی Compression ، تست خمش Flexure ، تست Cycle ، تست Peel and Friction ( اصطکاک) ، بر روی فلزات، پلاستیک، مواد کامپوزیت، نساجی، لاستیک و قطعات ساخته شده اند.

رنج دستگاههای تست مواد رومیزی از کوچکترین دستگاه تک ستونی با نیروی نامی 2/5 کیلو نیوتن تا بزرگترین آن دستگاه دو ستونه رو میزی با نیروی 100 کیلو نیوتن را تشکیل میدهند. طراحی و ساخت ارگونومیک دستگاههای تست و فیکسچرهای آن و همچنین اکستنسومترهای اتوماتیک و نیمه اتوماتیک امکان استفاده آسان و دسترسی راحت به گیره ها و فیکسچرها و نیز کنترل کامل بر پروسه تست را فراهم میسازد.

دستگاههای تست با نرم افزار GRAPHWORK که بطور کامل توسط تیم نرم افزاری شرکت گالدابینی طراحی گردیده است کار میکنند.
Ads

دستگاه QUASAR 2/5 KN

دستگاه تک ستونه رومیزی شرکت گالدابینی مدل QUASAR 2/5 KN بگونه ای طراحی گردیده است که کمترین فضای ممکن را اشغال نماید و دارای ساختار ارگونومی و قابل انعطاف می باشد.

تستهای با نیروی کم شامل شکست و تغییر شکل با این دستگاه قابل انجام است. این دستگاه مناسب برای تست سیم و پلاستیک و elsatomers و لاستیک و مواد غیر فلزی عمدتاً با قطر کم می باشد.
Ads

دستگاه QUASAR 5KN, 10KN , 25KN

رنج دستگاههای 5 و 10 و 25 کیلو نیوتن برای تست با نیروی پایین ( پلاستیک ، لاستیک و elastomers و ... ) بصورت ویژه طراحی شده اند.

این ماشین ها از نظر سطح رزولوشن و رنج تست با هم متفاوت هستند

دستگاههای تست دو ستونه شامل:
 

 • دستگاه QUASAR 5 KN
 • دستگاه QUASAR 10 KN
 • دستگاه QUASAR 25 KN
 


Ads

 

دستگاه QUASAR 50KN, 100 KN

دستگاه دو ستونه رومیزی QUASAR 50KN راه حلی مناسب برای تست نمونه های فلزی با سایز متوسط شامل فولاد، آلومینیم، آلیاژهای سبک مانند آلیاژ ریخته گری منگنز می باشد.

دستگاه QUASAR100KN یک دستگاه دو ستونه رومیزی مناسب برای تست نمونه های با سایز بزرگ فلزی ( مثلاً لوله با قطر 30 سانتیمتر)، فولاد و آلومینیم می باشد.

 
دستگاههای تست پایه دار زمینی
Ads


رنج وسیع دستگاههای تست یونیورسال با نیروی نامی از 200 تا 2000 کیلو نیوتن مناسب برای تستهای کشش، Cycle، فشردگی و خمش مطابق با استانداردهای بین المللی می باشند.

طراحی دقیق فریم دستگاه، دو سر پایینی و بالایی دستگاه ، گیره ها و دیگر اجزاء ، همچنین استفاده از آخرین تکنولوژی فاکتورهای کلیدی هستند که این دستگاهها را به تجهیزاتی با کیفیت بالا تبدیل نموده است.
 
Ads

 

دستگاه QUASAR 200KN , 250KN , 600KN


دستگاه QUASAR 200KN :
یک دستگاه تست دو ستونه پایه دار زمینی است که عمدتاً برای تست قطعات اتوموبیل و صنایع هوافضا از جنس فلزات، فولاد و آلیاژ مورد استفاده قرار میگیرد.

دستگاه QUASAR 250KN :
یک دستگاه دو ستونه پایه دار زمینی است که عمدتاً برای صنایع اتوموبیل و هوا فضا و همچنین انجام تست ها در دمایی غیر از دمای محیط برای فلزات و پلاستیک،  چوب، کامپوزیت و نساجی مورد استفاده قرار میگیرد.

دستگاه QUASAR 600KN :
انتخاب ایده آلی برای تست مواد مرتبط با صنایع آهن و فولاد، نفت و گاز و همچنین آزمایشگاههایی است که به نمایندگی از سوی شخص ثالث کار میکنند.
 

Ads

 

دستگاه QUASAR 1000KN , 1200KN


دستگاههای QUASAR 1000KN و QUASAR 1200KN دستگاههای تست مواد با ظرفیت بالا هستند که مناسب برای انجام تست بر روی فلزات ، فولاد، مواد دارای مقاومت بالا (میلگرد)، لوله های فلزی و ریخته گری، آزمایشگاههای تست مواد برای فلزات ریخته گری و فولاد و صنایع نفت و گاز (تست CTOD ) می باشند.
 Ads

 

دستگاه QUASAR 2000KN 


دستگاه دو ستونه زمینی QUASAR 2000KN مناسب برای تست و محصولات با سایز بزرگ می باشد ( پیچ های M65 بر اساس ISO 898 )
 


اکستنسومتر Extensometer
Ads


شرکت گالدابینی طراح و سازنده اکستنسومتر می باشد.
اکستنسومترهای ساخت شرکت گالدابینی تجهیزاتی با دقت عالی از نقطه نظر مکانیک و الکترونیک این قطعه هستند و بگونه ای طراحی شده اند تا نتایج مربوط به انبساط طولی و عرضی نمونه تحت تست را با دقتی بسیار بالا ارایه نمایند.

نیاز به دقت بالا و همچنین تکرار پذیر بودن اندازه گیری در این تجهیزات شرکت گالدابینی را به مسیری هدایت نمود تا بهترین تکنولوژی را برای ارتقاء این وسیله بکار گیرد. اکستنسومترها  در حال حاضر در انواع مختلفی موجود می باشند مانند دستی ، کاملاً کنترل شونده با موتور ، اکستنسومترهای نوری و یا لیزری که کاملاً منطبق با استانداردهای بین المللی می باشند.

طراحی و ساخت فیکچرها و اکستنسومترها در داخل شرکت گالدابینی انجام میشود و این امر به این شرکت امکان میدهد تا بر پروسه تست نظارت کامل داشته باشد که در انطباق کامل با استانداردهای ISO / ASTM / JIS / GB باشند و بدینوسیله این شرکت قادر خواهد بود تا ماشین های خود را بطور کامل گارانتی نماید.

اجرای صحیح تست کشش به استفاده دقیق از اکستنسومتر بستگی دارد. رنج وسیعی از اکستنسومتر ها و تجهیزات جانبی آنها و گیره ها و فیکسچرها ی مختلف مناسب با انواع تستهای مختلف بر روی دستگاه تست یونیورسال موجود می باشند:
 

 • اکستنسومتر دستی Manual extensometer Strain
 • اکستنسومتر پلاست Plast extensometer
 • اکستنسومتر نیمه اتوماتیک میکرون / اکستنسومتر کاملاً کنترل شونده با موتور میکرون Semi-automatic extensometer Micron / Fully motor controlled Micron Motor
 • اکستنسومتر نیمه اتوماتیک EAN و اکستنسومتر کاملاً کنترل شونده با موتور Semi-automatic extensometer EAN / Fully motor controlled EAN Motor
 • اکستنسومتر لیزری  Laser extensometer
 • اکستنسومتر تصویری Video extensometerAds

اکستنسومتر دستی Strain

اندازه گیری Elastic Modulars، اندازه گیری Elastic Yield point ( RP) و Poisson's ratio

اکستنسومترهای Strain از نظر ابعادی بسیار فشرده و کوچک و با وزن متوسط هستند و میتوانند برای کاربردهای مختلفی مورد استفاده قرار گیرند. کابردهایی همچون سیمهای به هم تابیده و رشته ای، برای مواد کامپوزیتی و دیگر موارد. ساختار ساده آنها باعث شده است که اکستنسومتر Strain به عنوان وسیله استاندارد برای تست کشش بر روی مواد با مقاومت متوسط و بالا (Rpxx, Young modulus) در نظر گرفته شود.

امکان تست بر روی:
 

 • سیمهای رشته ای و بافته شده برای اندازه گیری تغییر شکل طولی
 • مواد کامپوزیتی با اکستنسومتر strain اضافی برای اندازه گیری تغییر شکل عرضی برای محاسبه Poisson’s ratio
 • مواد فلزی و آلیاژی برای اندازه گیری تغییر شکل طولی


Ads

اکستنسومتر پلاست Plast

اندازه گیری انبساط elongation زیاد بر روی پلیمر، لاستیک و پلاستیک

امروزه فلزات بیشتری با پلاستیک جایگزین میشوند تا اینکه از مزایای عالی آنها همچون قابلیت انعطاف و تغییر پذیری شکل آنها استفاده گردد.

از نیازهای مختلف حوزه پلاستیک، گالدابینی به این نتیجه رسیده است که لازم است تا راه حل های ویژه و اختصاصی برای این بخش در نظر گرفته شود. همچون فریم مخصوص برای اندازه گیری انبساط elongation ، عملکرد با سرعت بالا ، اکستنسومتر مجهز به چاقوی مخصوص ، نیرو سنج کمکی با رنج نیروی پایین و جداره ایمنی که همگی در رنج محصولات گالدابینی موجود هستند.

اکستنسومتر پلاست قابلیت اندازه گیری RPxx, A%, Ag, Agt را دارا می باشند و میتواند برای تست انواع پلاستیک و مواد غیر فلزی با قابلیت انبساط زیاد و modulus پایین همچون موارد زیر مورد استفاده قرار گیرد:
 

 • پلاستیک ( پت ، پلی کربنات ، پی وی سی، ...)
 • elastomers
 • لاستیک
 • فیلم
 • کامپوزیت


Ads

اکستنسومتر Micron

اکستنسومتر میکرون امکان اندازه گیری تغییر شکل طولی را تا حد گسیختن و یا تا Ag / Agt در حد بالای plasticity را فراهم می سازد. برای اپراتور این امکان وجود دارد تا طولی گیج را به اندازه دلخواه و به صلاحدید تنظیم نماید. این اکستنسومتر برای فولاد ، پلاستیک سخت، رزین، پارچه مناسب بوده و امکان اندازه گیری%RPxx, Young modulus, Ag, Agt, A را فراهم میسازد.
 
Ads

اکستنسومتر Micron Motor

اکستنسومتر میکرون موتور امکان اندازه گیری %Rpxx, Young modulus, Ag, Agt, A را دارد. این اکستنسومتر بطور خاص برای مواد با مقاومت بالا و یا elongation بالا مناسب می باشد. در حین کار موقعیت گیره و بازوهای اندازه گیری بصورت دائمی کنترل میشوند (توسط اکستنسومتر و توسط ماشین) تا اینکه از تصادف پیشگیری شود.

هردو اکستنسومتر فوق میتوانند با اکستنسومتر های EAN و یا EAN Motor همزمان مورد استفاده قرارگیرند تا بتوان ضرایب n+r را اندازه گیری نمود.
Ads

اکستنسومتر EAN

اکستنسومتر EAN برای اندازه گیری تغییر شکل عرضی transversal  و اندازه گیری Poisson’s ratio نمونه تحت تست طراحی شده است. در حین کشش طولی سطح مقطع عرضی ماده کاهش میابد و باریکتر میشود و همزمان طول نمونه افزایش میابد تا قبل از اینکه بطور کامل کسسته شود. اکستنسومتر EAN تغییر شکل عرضی نمونه را آنالیز میکند.Ads

اکستنسومتر EAN Motor

اکستنسومتر EAN Motor تمام اتوماتیک است بدون نیلز به دخالت دستی اپراتور. این وسیله ساپورت مخصوص به خود را دارد بدین معنی که نمونه تحت تأثیر وزن اکستنسومتر قرار نمیگیرد.

هردو اکستنسومتر EAN میتوانند در ترکیب با اکستنسومتر میکرون و یا میکرون موتور مورد استفاده قرار بگیرند تا مشخصات ورقه فلزی را با اندازه گیری ضرایب n  و r مشخص نمایند.

Ads

اکستنسومتر لیزری

اندازه گیری غیر تماسی طولی و کاهش عرضی

اکستنسومتر لیزری با استفاده از یک منبع لیزر به همراه یک سیستم دوربین میتواند تغییر شکل ایجاد شده در صفحه را بصورت اتوماتیک تعقیب نماید.

از این اکستنسومتر میتوان در حالتی که تست در داخل Climatic Chamber انجام میشود نیز استفاده نمود.Ads

اکستنسومتر ویدئویی

مناسب برای تستهای کشش، خمش و فشردگی

این تکنولوژی مزایای کاربردی بسیار عالی را ارایه مینماید و میتواند هم در محیط عادی و هم در داخل Climatic Chamber مورد استفاده قرار گیرد. اکستنسومتر ویدئویی دارای این مزیت است که از تأثیرات ناشی از اینرسی و شوک های مکانیکی که در اکستنسومترهای تماسی به عنوان مشکل وجود دارد آزاد می باشد.
 دستگاه تست ضربه Impact Pendulum Tester
Ads


شرکت گالدابینی رنج کاملی از دستگاههای تست ضربه با ظرفیت های نامی 150J  تا 450J و همچنین 600J  و 750J را با هردو روش Charpy  و Izod ارایه مینماید.

یک ویژگی مهم این دستگاهها سیستم موتوردار اتوماتیک لیفتینگ چکش پس از انجام هر تست است که میتواند باعث بهینه سازی Cycle time گردد و برای تستهای با دمای پایین مناسب می باشد. با این روش اپراتور میتواند تمام ویژگیهای تست و برنامه آنرا کنترل نماید. 

رنج متنوعی از دستگاههای آماده سازی نمونه، همچنین محفظه ترموستاتیک، و instrumented knives و بسیاری تجهیزات جانبی دیگر برای استفاده در این دستگاه تست بر اساس نیاز مشتری موجود می باشد.

دستگاه تست ضربه 150J - 300J - 450J
دستگاه تست ضربه 150، 300 و 400 ژول وسیله ای ایده آل برای تست کربن و فولاد Stanless Steel هستند که انرژی شکست آنها تا 450 ژول می باشد.

دستگاه تست ضربه 150J - 300J - 450J
رنج چکش های 600 تا 750 ژول امکان تست مواد مستحکم تر مانند فولاد و آلیاژهای سوپر ( نیکل و تیتانیوم) را فراهم میسازند.

Ads

نرم افزار Software
 

 • نرم افزار ساده و با درک آسان Graphwork 6 برای دستگاه تست کشش.
سادگی نرم افزار و user friendly بودن آن به کاربر امکان میدهد تا به راحتی برنامه مورد نظر خود را بنوسید. این برنامه توسط مهندسان نرم افزار شرکت گالدابینی با توجه به نیاز و بازخوردی که از مشتریان دریافت گردیده است طراحی شده و ارتقاء یافته است. نرم افزار Graphwork6 شامل آرشیوی از صدها روش تست مختلف بر اساس استانداردهای بین المللی (ASTM,ISO/EN,DIN ..) می باشد و به کاربر امکان میدهد تا بتواند برنامه مورد نظر خود را با کمک این نمونه ها بنویسد. کامل بودن نرم افزار Graphwork این امکان را به آن میدهد تا برای هرکاربردی بدون نیاز به هزینه اضافی مورد استفاده قرارگیرد.


این نرم افزار بگونه ای طراحی گردیده است تا نیازهای مختلف آزمایشگاهها و صنایع را مرتفع نماید و راه ایده آلی برای انجام تست های مواد بصورت بهینه و کامل بر روی فلزات ؛ پلاستیک ؛ پلیمر ؛ آلیاژها ؛ سیمان؛ کامپوزیت ؛ چوب و سرامیک با استفاده از دستگاه یونیورسال تست کشش فراهم آورد.
 

 • نرم افزار ساده و عملیاتی WINIMPACT برای دستگاه تست ضربه
نرم افزار Winimpact امکان میدهد تا:
نتایج تست را نمایش داده و چاپ نموده و یا ذخیره نمود
با نمایش گرافیکی نتایج تست میتوان کنترل آماری بر روی تست انجام داد
پکیجی از سخت افزار و نرم افزار برای دستگاه تست ضربه طراحی و آماده گردیده است.Ads

دستگاه آماده سازی نمونه Specimen Preparation

رنج وسیعی از دستگاهها و سیستم های آماده سازی نمونه برای نیازهای مربوط به پلاستیک و فلزات موجود می باشد. این دستگاهها بگونه ای طراحی شده اند که بتوانند نیازهای متنوعی را با قابلیت انعطاف زیاد برآورده نمایند تا بتوانند براحتی در آزمایشگاهها مورد استفاده قرار گیرند.
 

 • برش قالب نیوماتیکی برای پلاستیک
 • دستگاه برش CNC برای نمونه های پلاستیکی
 • پرسهای هیدرولیکی برای تولید نمونه خام برای نمونه های فلزی
 • دستگاه سنگ زنی اتوماتیک برای صفحات فلزی
 • قالب برای برش زدن نمونه برای تست Dog Bone

بازدید از دیگر محصولات شرکت گالدابینی:

دستگاه تابگیری Straightening Machines

پرس های هیدرولیکی Hydraulic Presses


بازدید از سایت شرکت گالدابینی و دریافت اطلاعات بیشتر

بازدید از کانال شرکت گالدابینی در یوتیوب و مشاهده ویدئو دستگاهها

مشاهده فیلم معرفی شرکت گالدابینی در یوتیب